Головна КУЛЬТУРА, МОВА Хто заліз у громадську кишеню, привласнивши собі право збиткуватися над історією міста? + відео
ВІДЕОРЕПОРТАЖІ

 

     Відеоканал на YouTube

Хто заліз у громадську кишеню, привласнивши собі право збиткуватися над історією міста? + відео

Розкопаниц фандамент споруди 16 століття по вулиці Грушевського Уміння і здатність боронити свій край від винищення і є тим прямим доказом патріотизму. І кожен десь там на підсвідомому рівні у певній мірі відчуває себе патріотом своєї землі. Але, тим, хто славить Миколу Мельничука, важко буде пояснити своїм нащадкам про любов до міста та патріотизм. Саме за період "хазяйнування" цього чиновника місто Старокостянтинів, особливо його історична частина, втратило десятки культурних та архітектурних пам'яток.

За кілька років буквально повністю винишено історичне тло старовинної частини міста. Такого варварства за останні 200 років місто не зазнавало навіть у часи світових воєн. Проте, "новітній герострат" нищенням пам'яток не обмежився. Щоб завдати більших збитків історичним спорудам, які він ще не наважується стерти з лиця землі, то зроблено протилежне – історичну кладку нагло залито бетоном. Звичайно, за таких умов говорити про історичну унікальність та туристичну привабливість історичної споруди зайве. Причиною такого варварства є не тільки і не стільки культурне та естетичне невігластво Миколи Мельничука, а прагнення за будь-яку ціну збагатитися матеріально. А тут на території замку кілька гектарів землі…

Найцинічніше влада поводиться з іменем Великого Кобзаря. Заявивши на усі усюди про те, як вона піклується про увічнення пам'яті славетного пророка нації, тим часом твориться брутальне нищення об'єктів, які дійсно є історичними пам'ятками, які відвідував Тарас Григорович. Головне, що нівечення національної пам'яті українців відбувається під фанфари начебто величезної турботи про цю пам'ять.

За усім цим, звичайно, стоїть примітивна жага отримати у кишеню кошти.

Так, на місці спаленого будиночка з мезоніном по вулиці Грушевського (колишня Меджибізька) при проведенні земляних робіт, без попереднього висновку археологів, було виявлено склепіння старовинного підземного проходу, який вів у напрямку до Домініканського собору, своєрідної цитаделі 16 століття. Проте підземну споруду було знищено.

Історичне місто не здавалося. І вже з іншого боку було розкопано склепіння основи іншої будівлі, яку спеціалісти відносять до кінця 16 початку 17 століття. Але і це відкриття було сплюндровано. На жаль, до знищення доклав зусиль і підприємець, який за отримання земельної ділянки на місці зруйнованих пам'яток зробив "благодійний внесок", яким і розпорядився міський голова. Те ж саме стосується і ідеї на місці пам'ятника жертвам голодомору та репресій, який був споруджений у 1993 році, встановити пам'ятник Тарасові Шевченку. І не просто пам'ятник, а на штучно створений височенний курган встановити 5-метровий (висота двоповерхового будинку) бронзовий пам'ятник. Хоча задовго до одноособового рішення мера існував висновок спеціалістів: оскільки встановлення пам'ятника ініційоване громадськістю міста і цей пам'ятник повинен відображати усю теплоту і близькість Шевченка до простих громадян, то пам'ятник повинен бути максимально наближеним до людини. Але вибір зроблено у бік помпезної споруди, з якою не можна буде ні сфотографуватися зблизька, ні, просто, прийти зі своїми думками. Все стало зрозумілим, коли міський голова назвав першу прогнозовану вартість такого пам'ятника – 5 мільйонів гривень. Згодом ця сума була уточнена до 7 мільйонів гривень. Скільки коштів осідає у кишенях при встановленні пам'ятників є приклад спорудження другого пам'ятника голодомору. Вартість цієї споруди більш ніж у 20 разів перевищує вартість першого.

Проте, як стало відомо нещодавно, вибудовуючи свої плани щодо мільйонних витрат на майбутній пам'ятник, вимагаючи сплати на будівництво пам'ятника у кожного, хто звернувся до міської ради за найменшою довідкою, не гребують і малим. Грошики, які зібрали ініціатори у громадян, чиновники спустили на премії.

 

 

Борис Буздиган
 

Коментарі  

 
-1 #12 Віталіk 13.04.2010 09:21
Старокостянтино ві непотрібні шизануті люди в особі Стецька, Бєліцької і Хіцінського! Місту потрібен достойний керманич і це Микола Степанович! Всі коментрі це пусті слова. Люди самі бачуть діяльність чиного мера в реалії. Факти є, слів непотрібно!
Як піднялося місто за останні 8 років?
Своїми пустими словами людям очі не замилите!
Позор вам, БАЛАБОЛИ!!! :D
Цитувати
 
 
+5 #11 зёка 10.04.2010 13:30
Степанішин - ти як не старайся, але все одно ти завжди будеш програвати цій команді. Бо команди у тебе немає. А в мельничука ти також не в команді, бо ти для нього нічого цінного не представляєш. Тай у самого мельничука команди немає. Не буде він завтра мером ніхто з ним нічого навіть близько мати не буде. Це добре розумієте ви усі, тому і гризете нігті на задньому плані кадру.
Цитувати
 
 
+6 #10 vasyl 10.04.2010 06:47
АЛЕ РАНО ЧИ ПІЗНО БУДЕ ВЛАДА, ЯКА РОЗБЕРЕТЬСЯ У ВСІХ ЗЛОВЖИВАННЯХ мельничука миколи.
Буде авдиторська перевірка КРУ і Мельничук понесе покарання.
МИ ВСЕ ПОВЕРНЕМО, А ВИННІ БУДУТЬ ПОКАРАНІ!
Цитувати
 
 
+7 #9 vasyl 10.04.2010 06:46
Ми все повернемо, а винні будуть покарані.
ПРО СПРАВИ МЕЛЬНИЧУКА свідчать акти перевірки КРУ. Мільйони гривень зловживань, розкрадань, недоотримання бюджетом міста мільйонів гривень надходжень. Зловживання і розкрадання маленьким "виродком" здьонишем просто вражають. І це при тому, що КРУ поїли майже тиждень в транзиті. Багато фактів просто не увійшло до акту КРУ. І попри все те, зловживання Мельничуком просто вражають.
ТРЕБА ЩОБ ГОЛОС ГРОМАДИ НАДРУКУВАВ ЦІ АКТИ КРУ!
Нехай народ побачить що витворяє цей маленький чоловічок.
КРУ по фактах перевірок неодноразово направляла матеріали до прокуратури області. Однак, там справу неодноразово прикривали за мотивацією - відсутність складу злочину. Місто ОБКРАДЕНЕ на мільйони гривень КОНКРЕТНОЮ ПОСАДОВОЮ ОСОБОЮ - миколою мельничуком - А СКЛАДУ ЗЛОЧИНУ - немає!
Цитувати
 
 
+6 #8 Микола Хіцінський 09.04.2010 05:41
Відносно людей, які особисто бачили оргтехніку.
Я знаю цих людей, є навіть акти про передачу цієї оргтехніки у редакцію газети "Наше місто". А після того, як мене було звільнено з посади редактора, то з благословення Мельничука була спроба і мене звинуватити у скоєнні злочину у викраденні оргтехніки. Але так кримінальні справи не робляться. Навіть якщо брехати, то треба мати розум, бо інакше не вірять навіть у міліції. А от куди з редакції пізніше ділася ця оргтехніка, куди з кабінета мера? Бачили ж усі...
Краще вчіться вже не брехати.
Цитувати
 
 
+6 #7 Дарина 08.04.2010 09:33
Особисто не маю нічого проти Великого Кобзаря. Це була людина з великої літери, але... Чи є потреба встановлювати йому пам'ятник у нашому місті? Такий проект коштуватиме бюджету чимало. Чи не краще було б ці названі мером 7 мільйонів гривень вкласти у будівництво житла для громадян, які десятки років стоять у черзі або пустити їх на благоустрій міста. Те, як "майстрові" повелися з замковими воротами, зробивши їм штукатурку, не просто жахає, а викликає справжнє обурення. За таку "роботу" руки повідбивати варто...
Цитувати
 
 
-5 #6 Віталіk 08.04.2010 07:00
Цитую Люсик:
Цитую Віталіk:
Це все брехня! Тільки Мельничук добився, а Кабмін визнав і фанансово допоміг місту за те, що йому 800 років! Мельничук Фореве!
А де ті гроші, які в свій час накрав Стецько, будучи заступником Миколи Степановича?


Втрапив Віталій в саму точку. Стецько колись захотів дізнатися у Мельничука куди той дів лище оргтехніку з ЮНІСЕФ, то у нього менти папірі прийшли відібрати, щоб жодних доказів не залишилося злодійства Мельничука.
А обіцяні Яником мільйони, то де вони? Гроші на феєрверк -забрали з каналізації. То де ті мільйони? Завіз Балозі, а той скрутив дулю. Це правда...

Є люди, які особисто передавали оргтехніку в руки Стецьку, а той грузив її в свій автомобіль "Волга". І це факт!
Цитувати
 
 
+3 #5 Люсик 07.04.2010 18:15
Цитую Віталіk:
Це все брехня! Тільки Мельничук добився, а Кабмін визнав і фанансово допоміг місту за те, що йому 800 років! Мельничук Фореве!
А де ті гроші, які в свій час накрав Стецько, будучи заступником Миколи Степановича?


Втрапив Віталій в саму точку. Стецько колись захотів дізнатися у Мельничука куди той дів лище оргтехніку з ЮНІСЕФ, то у нього менти папірі прийшли відібрати, щоб жодних доказів не залишилося злодійства Мельничука.
А обіцяні Яником мільйони, то де вони? Гроші на феєрверк -забрали з каналізації. То де ті мільйони? Завіз Балозі, а той скрутив дулю. Це правда...
Цитувати
 
 
+7 #4 зёка 07.04.2010 17:06
"коментарии, которые ты писал засунь себе в ж..пу."
Фаина Раневская
Цитувати
 
 
-4 #3 Віталіk 07.04.2010 06:36
І хто б казав, що дискримінація? Де ті коментарі я кі я писав? Значить сам шо хочу і на кого хочу пишу, а іншим в сад? :-)
Тоді вже яка дискримінація буде коли, недай Бог, ви будете при владі? :eek:
Цитувати
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити